1918 m. birželio 11 d. | Šalpusnės pavaduoti tabakui

Tabako nuolatai eina mažyn; tad žmonės ima galvoti, kaip jį pavadavus kitais kokiais augalais. Bandė rūkyti apynių lapus. Bet jų kartumas labai neskanus, nors apynių spurgų kartumas, kaip žinome, labai pagardina alų.

Tabako nuolatai eina mažyn; tad žmonės ima galvoti, kaip jį pavadavus kitais kokiais augalais. Bandė rūkyti apynių lapus. Bet jų kartumas labai neskanus, nors apynių spurgų kartumas, kaip žinome, labai pagardina alų. Vienas mokslininkas dabar yra susekęs savu išbandymu, jog šalpusnių lapai galima vartoti rūkymui užuot tabako. Šalpusnių galima rasti pagrioviais, pakelėse, ypač palei geležinkelius. Jų žiedai geltoni ir galvučių pavidalo. Šalpusnės žydi anksti pavasarį. Rūkyti dera ypač lapai, kurie atsiranda kiek vėliau, po žydėjimo. Jau senovėje mokėjo branginti šalpusnių lapus: jų skindavosi ir džiovindavosi arbatai. Tos arbatos gerdavo ypač nuo kosulio, slaukto ir šiaip susirgus kvėpavimo organams. Todėl aišku, kad šalpusnių lapai ir rūkant daro geros įtakos, nes jie valo gleives. Šalpusnės skanios rūkyti, jog neėda liežuvio, nekarčiuoja. Dažnai jų galima užtikti dideliais kukštuliais ir pamiesčiuose. Vadinasi, šito tabako pavaduotojo nereikia toli ieškoti, visur jo rasite apsčiai.


http://www.abc.net.au/news/image/5700298-3×2-940×627.jpg


Šaltinis: Šalpusnės pavaduoti tabakui. (1918, Birželio 11). Dabartis (70), p. 4. [žiūrėta 2018-05-29] Prieiga internete: http://www.epaveldas.lt/recordImageSmall/LNB/C1B0003956932?exId=23853&seqNr=4