1922 m. birželio 20 d. | Plytų fabrikas

Lietuvos prekybos ir Pramonės Bankas, norėdamas palengvinti statybos darbą Lietuvoje, steigia arti Kauno fabriką smėlių-kalkių plytomis dirbti. Šita dirbtuvė einant jau padarytomis sutartimis su mašinų statomomis firmomis, turi pradėti darbą šių metų pabaigoje. Bus gaminama 40 000 plytų per parą, kas metams duos apie 12 000 000 plytų.

Lietuvos prekybos ir Pramonės Bankas, norėdamas palengvinti statybos darbą Lietuvoje, steigia arti Kauno fabriką smėlių-kalkių plytomis dirbti. Šita dirbtuvė einant jau padarytomis sutartimis su mašinų statomomis firmomis, turi pradėti darbą šių metų pabaigoje. Bus gaminama 40 000 plytų per parą, kas metams duos apie 12 000 000 plytų. Smėlių – kalkių plytos yra labai plačiai vartojamos ne tik Vakarų Europoje, bet ir Šiaurės ir Pietų Amerikoje, kur jas laikoma patvaria, gražia ir pigesne sulyginant su paprastomis plytomis, medžiaga. Naujas šių plytų gaminimo būdas (apdirbimas garu prie didelio atmosferos slėgio) pakelia jas patvarumo žvilgsniu vienam laispnin su betono plytomis.

Tokiu būdu šitos dirbtuvės steigimas pašalins nors dalinai vieną iš priežasčių, trukdančiu statymo darbą Lietuvoje – patvarios, nedegančios ir nebrangios medžiagos stoka.

Lietuvos prekybos ir pramonės banko vienas iš steigėjų Saliamonas Banaitis. Lietuvos albumas 1921 m. Kauno miesto muziejaus fondai.


Šaltinis: 1922 m., birželio 27 d., Plytų fabrikas, Lietuva, (Nr. 136 (958)), p. 3

Prieiga internete: https://www.epaveldas.lt/preview?id=LNB00AD2076-1922-Birz.20